Latami należałam do grupy kontestującej Walentynki. Podobnie jak wiele moich koleżanek uważałam, że to święto ma jedynie na celu drenaż portfela. Kwiaty wino, czekoladki, bielizna, biżuteria, wystawne kolacje w ekskluzywnych restauracjach były dla mnie równoznaczne z wyciąganiem pieniędzy od zwykłych ludzi. Byłam z siebie dumna, że jestem taka niezależna i powtarzałam, że przecież mamy swoje, polskie święto zakochanych, czyli Noc Kupały. I tak, były to moje poglądy także wtedy, gdy byłam w stałym związku, choć brak kwiatów 14 lutego powodował pojawienie się na mojej twarzy smutnej podkówki.

Parę lat temu zrozumiałam, że Walentynki wcale nie są takie złe.
Po pierwsze trochę buziaków, czułości, kwiatów, blasku świec i dobrego wina w tak depresyjnym miesiącu, jakim niewątpliwie jest luty, ma działanie terapeutyczne.
Po drugie wcale nie musimy koniecznie dać się złapać w pułapkę konsumpcjonizmu i Walentynki możemy spędzić w domu na kanapie – pod jednym warunkiem, że spędzimy ten czas razem i świadomie.
Po trzecie nie traktuję Walentynek jako dnia zakochanych a święto miłości. Nie musisz mieć przecież drugiej połówki, by kochać i być kochaną. Rodzina, przyjaciele to także osoby, które zasługują na odrobinę uwagi w tym dniu.

Ale przede wszystkim na odrobinę miłości zasługujesz Ty sama.

Umaluj się, jeśli tylko masz ochotę, uśmiechnij się do swojego odbicia i prześlij sobie buziaka, zostaw na lustrze miłosny list. A jeśli planujesz wyskoczyć na randkę czy drinki z przyjaciółmi, nie staraj się za bardzo. Czasem odrobina nonszalancji działa cuda.

Życzę ci wiele miłości. Przede wszystkim do siebie samej.
Bisous :*

Mam dla ciebie niespodziankę! Króciutki film. Mam nadzieję, że ci się spodoba!

 

 

Jeśli lubisz moje zdjęcia i tęsknisz za nowymi tekstami, dołącz do mnie na Instagramie i Facebooku. Tam codziennie dla Ciebie piszę, rozmawiam z czytelniczkami i jestem obecna. Dla Ciebie.

Chodź. Będzie fajnie. 

Facebook MerCarrie  klik klik klik

Instagram MerCarrie klik klik klik 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *