Oglądając pokazy mody i zdjęcia z sesji zdjęciowych bacznie przyglądam się, jak projektanci i styliści łączą i mieszają desenie. Jak to możliwe, że kwiaty, palmy, kratka, paski, panterka i wąż połączone razem, wyglądają dobrze? Przecież to nie może się udać! A jednak się udaje i wygląda świetnie!

Dlatego proponuję, abyś wraz ze mną podjęła ryzyko i włączyła więcej deseni do swojej garderoby. Na początek jednak, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami i zasadami, bo bez nich fiasko murowane.

Desenie neutralne

Biało czarne paski i klasyczna panterka, to tak zwane desenie neutralne. Oznacza to mniej więcej tyle, że stanowią doskonałe tło dla innych wzorów, szczególnie roślinnych i kraty. Jako maniaczka marynarskich pasków zawsze starałam się je łączyć ze wszystkim i ku własnemu zdziwieniu odkryłam, że ani razu nie popełniłam błędu.

Spróbuj, zobaczysz, że Ci się spodoba.

Panterka, paski i palmy razem wyglądają bardzo dobrze, właśnie dlatego, że dwa z tych deseni są „neutralne”. Zwróć uwagę na kolory bluzy i kubka pasują do siebie idealnie, dzięki temu desenie „się nie gryzą”.

Pilnuj palety barw

Jeśli chcesz połączyć kilka deseni, pamiętaj, by były one w zbliżonej palecie kolorystycznej. Na przykład jeśli chcesz połączyć kolorowe pasy z motywem kwiatowym, wybierz kolor, który pojawi się w obu deseniach. Wtedy całość będzie spójna.

Biel i Czerń

Jeśli operujesz tylko tymi dwoma kolorami w zasadzie możesz szaleć: pasy, pepitka, groszki a nawet kwiaty, jeśli będą biało-czarne, fajnie razem zagrają. Jedyne o czym powinnaś pamiętać, to zbliżona faktura materiału. Tym razem kontrast ciężkiej wełny z lekką tkaniną nie zagra dobrze – wiem, bo próbowałam.

Nie zapominaj o akcesoriach

Jeśli obawiasz się łączenia deseni na podstawowych elementach garderoby, pobaw się dodatkami. Buty, torebka, szalik czy czapka zniosą znacznie więcej, a Ty przy okazji urozmaicisz nawet bardzo stonowaną stylizację.

paski, kropki, żurawie – niby dużo, a wszystko jednak gra i furczy

Ja głównie mieszam desenie w stylizacjach sportowych. Wyjątkiem jest ten różowy płaszcz w żurawie. Dlatego na Pintereście przygotowałam specjalną galerię poświęconą łączeniu różnych printów, abyś mogła poszukać dodatkowej inspiracji.

Bisous :*

You May Also Like

2 comments

Reply

skąd rajstopy w groszki;)? ta stylizacja najbardziej przypadła mi do gustu;)

Reply

Z H&M :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *