Na grudzień czekam cały rok. To jedyny jasny punkt obrzydliwej jesieni i paskudnej zimy. Po pierwsze, w grudniu mam urodziny (choć może nie powinnam ich już obchodzić, bo zdmuchiwanie z tortu takiej ilości świeczek zakrawa o wyuzdanie). Po drugie, w grudniu jest Gwiazdka, którą kocham, uwielbiam i tęsknię za nią nawet leżąc na piaszczystej plaży.

Boże Narodzenie to święta, na których wspomnienie rozgrzewa mi się serce. Te małe rytuały, lampki, sernik mamy, świąteczne piosenki śpiewane przez Dzieci z Brodą i śledzie z cebulką. Leżenie pod choinką, czytanie książek, gapienie się w telewizor i próba zagłuszenia wyrzutów sumienia spacerem na Starówkę – śladem świątecznych iluminacji.

Najlepiej.

Nieodzownym elementem grudnia są naturalnie prezenty. Najpierw mikołajkowe, potem gwiazdkowe. I oczywiście co roku wpadamy w histerię i szał niepotrzebnych zakupów. Ja jestem w tym zakresie zwolenniczką „listy prezentów” i co roku obwieszczam najbliższym, co chciałabym znaleźć pod choinką. Od nich naturalnie oczekuję podobnych deklaracji. Uważam, że to doskonały pomysł, bo wszyscy są zadowoleni… a brak niespodzianki…? Meh, lepiej nie mieć niespodzianki, niż zostać uszczęśliwionym jakimś koszmarkiem.

Jeśli jednak nie macie kompletnie pomysłu na podarunki dla najbliższych kobiet, oto kilka rzeczy, które powinny przypaść im do gustu.

Koszula z domieszką jedwabiu. Pisałam Ci już nie raz o fantastycznych koszulach Wólczanki. Jestem ich fanką absolutną. W mojej szafie mam cztery sztuki i noszę z ogromną przyjemnością. Warto szukać promocji, bo Wólczanka bardzo często proponuje dwa produkty w cenie jednego (obecna promocja trwa do 6 grudnia).

Koszula Lambert 399,90 zł 

Kosmetyki. Ale nie zwykłe kosmetyki. Tylko takie dekadenckie, których same sobie nie sprawią, bo będzie im szkoda pieniędzy. Drogi tusz do rzęs, puder w pięknej puderniczce, ekskluzywna szminka.

Biżuteria. Jeśli znasz gust i upodobania obdarowywanej kobiety, nie powinnaś mieć z tym większego problemu. Miłym gestem jest biżuteria spersonalizowana, na przykład poprzez umieszczenie grawerunku na bransolecie, obrączce czy zawieszce. Lata temu najbliższym kobietom dawałam bransoletki z Lilou i były nimi zachwycone.

Kultura. A gdyby tak wykupić konto premium w Spotify? Teraz rok kosztuje 200,00 zł. Ja bym brała. Możesz też wykupić dostęp do Netflix – dla kinomaniaczki. Fantastycznymi prezentami są także bilety do Opery, na balet lub na koncert (Halo, Mikołaju…wiesz, że Sam Smith będzie w Antwerpii?). Myślę, że przyjemność sprawiłaby także prenumerata ulubionego magazynu na przykład Kukbuka lub Harper’s Bazaar.

Mam nadzieję, że byłaś grzeczna i Aniołek zostawi Ci jutro pod poduszką mały podarunek od Mikołaja!

A być może i tutaj znajdziesz jakiś drobiazg?

Sprawdź koniecznie!

Bisous :*

1. Pierścionek Lilou // 2. Tusz do rzęs YSL // 3. Puder YSL // 4. Prenumerata Harper’s Bazaar // 5. Rękawiczki Uterqüe // 6. Szminka Chanel // 7. Kolczyki Mokobelle // 8. Pierścionek Lilou // 9. Paleta Becca // 10. Bransoleta Lilou

 

You May Also Like

2 comments

Reply

And number 10???

Reply

10, 11 who cares? ;))

Thanks – just corrected!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *