W Paryżu wiele atrakcji to tak zwany „Instagram Must Do”. Należy do nich zdjęcie z wieżą Eiffla, ale tylko takie z przeciwnego brzegu Sekwany. Warto obfotografować Ogrody Luksemburskie, Café de Flore, zielone krzesełka w parkach, kawiarniane ogródki, Palais Royal. A skoro już przy pałacu jesteśmy, wypada także wpaść do Café Kitsuné.
Maison Kitsuné to prawdziwy kombajn. Powstały w 2002 r. dom mody, wydawnictwo muzyczne, a od niedawna także i mini sieć kawiarni. Lisią kawę wypijecie bowiem w Paryżu i Tokio. Stylowo.

Jak każda szanująca się blogerka, popędziłam do rzeczonej kawiarni, by sprawdzić o co ten cały szum. I nie mogę się zdecydować. Zachwyca, czy nie zachwyca.

Kawa pyszna. To im trzeba oddać. Ale mini latte za 4 euro to lekka przesada. Nawet jak na Paryż. Podobno hitem jest ich matcha latte, nie mnie to jednak oceniać, bo za matchą nie przepadam.
Tę maleńką kawiarnię znajdziesz w Galerie de Montpensier, w dawnym sklepie z tkaninami. Nie ma w niej niestety miejsca, by się wygodnie rozsiąść w fotelu i delektować bezglutenowym ciastkiem. Możesz za to skorzystać z jednego z kilku miejsc przy barze i to wszystko. Inaczej sytuacja wygląda latem, kiedy kawiarnia rozstawia stoliki w parku. Wtedy musi być naprawdę przyjemnie.


Czy warto odwiedzić Kitsuné?

Jeśli znajdziesz się w Paryżu w okresie wiosenno – wczesno jesiennym, uważam, że tak. Złapiesz sobie kawę na wynos i usiądziesz na jednym z zielonych krzesełek przy fontannie. Na pewno będzie mniej tłoczno i spokojniej, niż w Ogrodach Tuileries. A potem już tylko parę kroków dzielić Cię będzie od luwrowego szaleństwa i spaceru brzegiem Sekwany.

Tylko nie zapomnij zrobić sobie zdjęcia i wrzucić na Instagram.

Przecież to Must Do!

Bisous :*

Cafe Kitsuné Paris
51 Galerie de Montpensier, 75001 Paris
Tel: +33 1 40 15 62 31

Pon-Sob: 11:00 – 19:30 pm
Nd 13:00 – 18:30 pm

kiedy próbujesz wyglądać na zdjęciu jak człowiek, a przyjaciółki robią HBO na Stojaka

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *